Kategori: Saç Sağlığı ve Sorunlar

Sağlıklı saçların sahibi olmak için bilmeniz gereken herşey burada

Saç Dökülmesi Neden Olur?

saç dökülmesi neden olur

Saç dökülmesi, bir çok insanın yaşadığı problemlerden biridir. Her insanın günlük olarak 50-100 tel saçı dökülür ve bu normaldir. Ancak bu normal sayının dışında dökülme oluyor ve açıklıklar gözle kolay bir şekilde belli oluyorsa saç dökülmesi olarak kabul edilir. Çoğunlukla erkeklerin saçları dökülüyormuş gibi bilinse..

Menopozda Saç Sorunları

Menopoz döneminde yumurtalıklarda üretilen kadınlık hormonu olan östrojen düzeyi çok düşer ve buna bağlı olarak saçta bir çok değişiklikler olur. -Saçın uzama ve kendini yenileme hızı düşer. -Parlaklık azalır. -Seyrekleşir. -Saç telleri incelir. -Doğal şartlara (güneş ışını,rüzgar,toz gibi) dayanma gücü azalır. -Kuaförlük hizmetleri daha çok zarar verir. -Kırılganlığı artar. -Rengini kaybeder (melanositler öldüğü için renk […]

Kadınlarda Saç Dökülmesi

Kadın tipi saç dökülmesi ailesel (AGA) olmayan saç dökülmesi tipidir,erkeklerde de görülür ama çok daha seyrektir.Bu tip dökülme kadın saç dökülmelerinin % 50 lik kısmını oluşturur,kadınlarda görülen dökülmelerin diğer yarısın erkek tipi yani androgenetik saç dökülmesi oluşturur. Kadın tipi dökülme (allopecia totalis); Kafanın her..

Bölgesel Saç Dökülmesi

Saçkıran

Akla ilk saçkıran diğer adıyla alopecia areata gelir, ancak Ecevit tipi dökülme denilen tepeden kayıp yada şakaklardan körfez şeklinde dökülmelerde bölgesel saç dökülmesi sınıfına girebilir. Saçkıran daha küçük bozuk para şeklinde dökülme ile ortaya çıkar ve özellikle kafanın hepsinde değil dar bir alanında tam anlamuyla kelliğe neden olmaktadır.

Menopoz’a Bağlı Saç Dökülmesi

Menopozda çok önemli fizyolojik değişiklikler olur bunların da en önemlisi yumurtalıkların görevini kaybetmesi sonucu kadınlık hormonu olan östrojen in azalması yada tamamen bitmesidir.Bu hormon dengesindeki bozulma bir çok rahatsızlık yapabilir bunlardan biri de saç dökülmesi ve saçta kalite kaybetmesidir.

Dökülen saç nasıl çıkar?

Dökülen saç geri çıkarmı Bu sorunun cevabı hem “evet” hem de “hayır” dır. Yani sorunun cevabı dökülmenin sebebine bağlı olarak değişir. Mesala yanmaya bağlı olan saç kaybı asla geri çıkmaz ama gebeliğe bağlı saç kayıpları hiçbir şey yapılmasa bile büyük oranda geri çıkar. Dökülen saç nasıl çıkar.

Erkeklerde Saç Dökülmesini Önlemek

Erkeklerde sıkça görülen saç dökülmesi %95 oranında ailesel yatkınlığı (genetik, ırsi..) olan kişilerde görülmektedir. Bu sebeple meydana gelen dökülmelere, çözümü en kolay denilecek dökülmeler olarak bakılabilir. Bu dökülme tipi yalnızca erkeklerde değil %20-30 oranında kadınlarda da ortaya çıkmaktadır.

Genetik Saç Dökülmesi

Irsi saç dökülmesi dökülme tipleri arasında % 95 oranla en fazla görülen saç dökülme tipidir. Saç dökülmesi normal bir durummuş gibi değerlendirilse de tedavi edilmesi gerekn hastalık gibi yaklaşılmalıdır. Saç dökülmesi tedavisi diğer hastalıklar gibi bilimsel ürünlerle tedavi edilmelidir. Irsi saç dökülmesi sebebi net bir şekilde..

HairForte Sprey © 2018