Hairforte Kadın

Hairforte kadın sprey % 2 procapil içermektedir. Türkiye’de üretilen tek % 2 procapil içeren saç ürünüdür. Fransız Sederma Pharma firması tarafından üretilen procapil hammaddesi üzerine yapılan bilimsel araştırmalar kadınlarda % 22’lik oranın optimum düzeyde etkili olduğunu gösterdiği için bu oranda kullanım önerilmiştir. Aktif maddelerinden en etkili olan procapil Fransa’dan ithal edilmekte ve Hair Pharma güvencesiyle üretilmektedir. Diğer bilimsel maddeler İngiltere’den bitkisel besleyiciler Çin’den ithal edilmektedir.

Ürün içerik ve oranları sadece Hair Pharma ürünlerinde belirtilmektedir

Hair forte içeriği

Procapil % 2
Biotin % 2
Panax Gingseng Extract % 3.5
Pyridoxine HCL % 1.5
Angelica Polymorpha Sinesis Extract % 3
Polygonum Multi Florum Extrac % 4
Glycerin % 4
Triethanolamine % 2
Serrona Serrulata Fruit Extract % 2
Butilen Glycol % 2
Alcohol  % 30
Purified Water % 44

Saç ve saç köküne etkileri

Saç kökü üzerine uyarıcı etkisi
Hairfort sprey içeriğindeki procapil kökü besleyen kılcal damarları genişleterek kökün daha iyi beslenmesini sağlar.Yapılan bilimsel çalışmalarda % 3 procapil in  % 5 minoxidile eşdeğer etki sağladığı görülmüştür, % 3 procapil minoxidil gibi uygulandığı bölgede saç kökünü uyararak  tüyleşmiş saç tellerinde kalite artışı sağlar. Özellikle bayan kullanıcılarda sorun olabilen vücut kıllarındaki kalite artışı procapilde görülmemektedir.

 DHT (Di Hidro Testesteron) ye etkisi
Bilindiği gibi bayanlarda görülen saç dökülmelerinin % 50’si DHT sebebiyle oluşmaktadır. Saç köküne zarar vererek dökülmesine sebep olan hormon DHT’dir. Hairforte içindeki % 3 konsantrasyonundaki procapil 5-Alfa redüktaz enzimini inhibe ederek DHT oluşumunu büyük oranda engeller. Ayrıca saç kökündeki kollejen bariyer oluşturarak oluşabilecek az miktarda DHT’nin kök üzerindeki hasar yapıcı etkisinide engeller. Sadece saç kökü ve saç kökündeki yağ bezinde oluşan DHT’yi engellediği için vücutta yan etki yapmaz.

Saç kökünün beslenmesine etkisi
Hairforte sprey formülündeki % 1 biotin (Vitamin B7 – H vitamini) saç kalitesini ve saçın uzama hızını artırır, anageni uzatarak daha fazla uzatabilmeye olanak sağlar.

Saçlı deriye etkileri
İçeriğindeki diğer bitkisel bileşenler saçlı deriyi iyonizan radyasyon, UV ışınları ve çevre kirliliği gibi dış etkenlerden korur, saçlı deri yağlanmasını dengeler.

Kullanım şekli

Türkiye’de damlalık ve spreyin birlikte sunulduğu tek üründür.

Hairforte sprey + damla kullanım şekli
Kullanmadan önce ürünün şişesini iyice çalkalayınız.
Ürünü kuru saçınıza uygulayınız.

Dökülme olan bölgeyi ıslatacak şekilde her uygulamada damlalık ile toplam 1 ml damlatınız ya da sprey ile 6 püskürtme yapınız. Daha az ürünle ıslaklık sağlayabiliyorsanız ihtiyaç kadar kullanınız.

Spreyinizi ilk 3 ay günde iki defa kullanmalısınız.
Püskürtme ya da damlatma işleminden sonra parmak uçlarınızla saç diplerinize 30 saniye kadar masaj yapınız.
Uygulamadan sonra saçınızı 3-4 saat saçlarınızı yıkamayınız. O saatlerde banyo yapacaksanız Hairforte’u banyodan çıkınca kullanınız.
Ürünün etkinliğinin görülebilmesi için, bütün saç ürünlerinde olduğu gibi en az 2-3 ay kullanılması gerekir.

Olumlu etkileri net bir şekilde gözledikten sonra
İlk üç ay kullanımdan sonra günde tek doza düşürebilirsiniz. 6 ay kullanım sonrası istenilen sonuç elde edildiğinde iki günde bir dozuna inebilirsiniz. Dökülmede artış fark ederseniz yeniden günlük bir doza yükseltmelisiniz.

Dökülmeniz bayan tipi saç dökülmesi ise bir yılın sonunda ürünü tümüyle kesebilirsiniz.

Bu kolay kullanım tarzı Hairforte’un kullanımında kolaylık sağlamaktadır.

kadinlarda-sac-dokulmesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HairForte Sprey © 2018