Hairforte Erkek

Hairforte erkek sprey % 3 procapil içermektedir. Türkiyede üretilen tek % 3 procapil içeren saç ürünüdür. Aktif maddelerinden en etkili olan procapil Fransa’dan ithal edilmekte ve Hair Pharma güvencesiyle üretilmektedir. Diğer bilimsel maddeler İngiltere’den bitkisel besleyiciler Çin’den ithal edilmektedir.

Hairforte içeriği ve oranları (bu bilgiler bir tek Hair Pharma ürünlerinde belirtilmektedir)

Procapil % 3
Biotin % 1.5
Panax Gingseng Extract % 3
Pyridoxine HCL % 1.5
Angelica Polymorpha Sinesis Extract % 3
Polygonum Multi Florum Extrac % 4
Glycerin % 4
Triethanolamine % 2
Serrona Serrulata Fruit Extract % 2
Butilen Glycol % 2
Alcohol  % 30
Purified Water % 44

Saça etkileri

Saç kökü üzerine uyarıcı etkisi
Hairforte sprey içeriğindeki procapil kökü besleyen kılcal damarları genişleterek kökün daha iyi beslenmesini sağlar.Yapılan bilimsel çalışmalarda % 3 procapilin  % 5 minoxidile eşdeğer etki sağladığı görülmüştür, % 3 procapil minoxidil gibi uygulandığı bölgede saç kökünü uyararak  tüyleşmiş saç tellerinde kalite artışı sağlar. Özellikle bayan kullanıcılarda sorun olabilen vücut kıllarındaki kalite artışı procapilde görülmemektedir.

DHT  (Di Hidro Testesteron) ye etkisi
Bilindiği gibi saç köküne zarar vererek dökülmesine sebep olan hormon DHT’dir. Hairforte içindeki % 3 konsantrasyonundaki procapil 5-Alfa redüktaz enzimini inhibe ederek DHT oluşumunu büyük oranda engeller. Ayrıca saç kökündeki kollejen bariyer oluşturarak oluşabilecek az miktada DHT’nin kök üzerindeki hasar yapıcı etkisinide engeller. Sadece saç kökü ve saç kökündeki yağ bezinde oluşan DHT’yi engellediği için vücutta yan etki yapmaz.

Saç kökünün beslenmesi üzerindeki etkileri
Hairforte formülündeki % 1 biotin (Vitamin B7 — H vitamini) saç kalitesini ve saçın uzama hızını artırır, anageni uzatarak daha fazla uzatabilmeye olanak sağlar.

Saçlı deriye etkileri
İçeriğindeki diğer bitkisel bileşenler saçlı deriyi iyonizan radyasyon, UV ışınları ve çevre kirliliği gibi dış etkenlerden korur, saçlı deri yağlanmasını dengeler.

Kullanım şekli

Türkiyede damlalık ve spreyin birlikte sunulduğu tek üründür.

Hairforte sprey + damla kullanım şekli
Kullanmadan önce ürünün şişesini iyice çalkalayınız.
Ürünü kuru saçınıza uygulayınız.

Dökülme olan bölgeyi ıslatacak şekilde her uygulamada damlalık ile toplam 1 ml damlatınız ya da sprey ile 6 püskürtme yapınız. Daha az ürünle ıslaklık sağlayabiliyorsanız ihtiyaç kadar kullanınız.

İlk 3 ay günde iki defa kullanmalısınız.
Püskürtme yada damlatma işleminden sonra parmak uçlarınızla saç diplerinize 30 saniye kadar masaj yapınız.
Uygulamadan sonra saçınızı 3-4 saat saçlarınızı yıkamayınız. O saatlerde banyo yapacaksanız Hairforte’u banyodan çıkınca kullanınız.
Ürünün etkinliğinin görülebilmesi için, bütün saç ürünlerinde olduğu gibi en az 2-3 ay kullanılması gerekir.

Olumlu etkileri net bir şekilde gözledikten sonra
İlk üç ay kullanımdan sonra günde tek doza düşürebilirsiniz. 6 ay kullanım sonrası istenilen sonuç elde edildiğinde iki günde bir dozuna inebilirsiniz. Dökülmede artış fark ederseniz yeniden günlük bir doza yükseltmelisiniz.

Hairforte’un bu kullanım rahatlığı kullanıcının uyumunu artırmaktadır.

erkeklerde-sac-dokulmesi

17 Comments

Add a Comment
 1. hairforte kullanmak erkekte cinsellik üzerine olumsuz etki yaparmı
  uzman
  ürün sprey formundadır sadece uygulandığı alanda etki yapar sistemik olarak etki ya da yan etki yapması beklenmez

 2. Merhaba, ürünü gece yatmadan kullandıktan sonra ve sabah kalktıktan sonra kullanmayı düşünüyorum. sabah kullanmadan önce saçlarımı yıkamalı mıyım? Yoksa sabah kullandıktan 4 saat sonra yıkasam yeterli mi?
  Uzman
  İlacın deriden emilimi 4 saat kadar devam ettiği için tercihen banyo sonrası kullanın ki daha uzun süre deride kalsın. İsterseniz kullandıktan 4 saat sonra yıkayabilirsiniz.

 3. Ben ikinci ayima girdim hairforte kukllaniminda..ilk sisedeki hairforte koyu renkteydi ikinci şiseyi actigimda ise hafif pembe bi renk vardi icine su katilmiş olabilir mi?hair forte nin renginin nasil olmasi gerekiyor
  Uzman
  İçine su katılması gibi bir şey olamaz, bitkisel içerikli ürünlerde renk değişimi olabilir. Ancak etkinlik konusunda güvenle kullanabilirsiniz.

 4. Hocam ürünü aldım fakat bir değişiklik olmadığını fakettim ne yapmam gerekiyor
  Uzman
  Tüm saç ürünleri için geçerli durum 2-4 aydan önce herhangi bir değişiklik olmayacağıdır. Eğer bu kadar zaman geçmediyse sabırla devam edin.

 5. Merhaba arkadaşlar. 3 aydır Hair forte sprey kullanıyorum. Dökülme anlamında çok ciddi bir düşüş sağladım. Hatta kısmi anlamda saç çıkardı.

  1. fırtına 5361 kardeşim kaç aydır kullanıyorsun ve kafa derinde hiç büyük, kepeğe benzer kalıntılar olusuyormuydu bide iyice yediriyor muydun ilacı kafa derine

 6. Merhaba ramazan ayindayiz gunduz hairforte kullnimi oruca zarar verirmi
  Uzman
  Hayır vermez.Lokal uygulanıyor, orucu etkilemez.

 7. merhaba ben 5.ayıma girdim hairforte erkek kullanımında bu aralar inanılmaz şekilde saclarım dökülüyor dökülmelerim normal mi 5.ayda ..
  baştan beri seboreik dermatit olusturmustu bu ilac bende kaşıya kaşıya saçlarım çok fazla döküldü yeni çıkanlar oldu fakat döküldü hep seboreik dermatitten nasıl kurtulacagım hairforte un yanında bu dermatit icin kortizollü kafa derisi ilaçları kullanıyorum dermovate momecon gibi.. ayrıca kortizol içeren KONAZOL adlı kepek şampuanı kullanıyorum bunların vücüdüma zararları olur mu kortizolden dolayı
  bir diger sorumda hairforte orucuma zarar verir mi
  Uzman
  Saçın dönem değişiminden kaynaklanıyor olabilir ama kortizonun da yan etkisi olabilir. Kortizonun bir kısmı deriden emilir ama vücuda zarar verecek kadar emilmesi küçük bir ihtimal. Orucunuzu etkilemez.

 8. Iyi gunler.iki aydir hairforte un erkek spreyini kullaniyorum. Iki aydir dokulmeler artti. Ve saclarimi 2 ye vurmama ragmen sabah kalktigimda yastikta 25 in uzerinde sac oluyo. Saclarimda acilma yok. Sadece kalite kaybi var onu toparlamak icin kullaniyorum. Ne zaman sonuc alabilecegim? Ne kadar sure daha kullanmam gerekiyor? Son olarak dokulmeler kesin olarak ne zaman durur?
  Uzman
  Kalite kaybı varsa özellikle tepe bölgesindeyse bu genetik dökülme nedeniyledir,önce kalite kaybeder sonra dökülür.Hairforte kullanımı ile ilk 3 aylık dönmede kalite kaybetmiş saçlarınız dökülürken alttan daha sağlıklı ve kaliteli kıllar gelir.

 9. Merhaba hocam ben 1 haftadır kullanıyorum kafamda büyük kepek gibi kalıntılar oluyo yara gibi bu bir sıkıntı yaparmı saçlarıma

  1. Siz de allerjiye neden olmuş, lokal ürünler kullanmalısınız. Xpecia tablet başlayabilirsiniz.

  2. Yorumlarda çıkan saç dökülür diyor. Ben yağlı egzema yüzünden dökülmüştü kullansam bağımlı olarak mı devam etmek zorundayım acaba yoksa cıktıktan sonra bıraksamda olur mu şuan saç dökülmem yok

   1. Egzama yüzünden cilt yapınız bozulmadı ise kıl kökleriniz etkilenmediyse dökülme yaşamazsınız

 10. Bu ürünü doğal yollarla kullanabilir miyiz ? Ve dermarollerle birlikte ?

  1. kullanabilirsiniz.dermoroller emilmesini arttırır.

 11. Hairforte alıcam erkek tipi saç dökülmem var sabah akşam nasıl kullanmalıyım ?

  1. Açık alana, 4-6fıs yapıp parmak uçları ile dağıtın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HairForte Sprey © 2018